Úvodní stránka » Zdraví a nemoci

Zdraví a nemoci   

 VSTUP DO E-SHOPU S BYLINNÝMI PREPARÁTY    

   Proč se necítíme zdraví? Proč onemocní čím dál více mladých lidí chorobami, kterými dříve trpěli pouze staří lidé? Proč je stále více neplodných párů a proč se rodí nemocné děti? 20. století se sice prezentovalo významnými objevy a rozsáhlými výzkumy v medicíně, ale přesto nejsou lidé zdravější a umírají dříve než před tím. Každý den se ve světě objeví víc než 500 nových léků a produktů stravování.  I přesto každoročně vzrůstá počet nejrůznějších onemocnění. Objevují se nové, před tím neznámé nemoci, opět se vracejí nemoci staré, i když se zdálo, že se s nimi lidstvo dávno vypořádalo.  Ale známe způsob, jak si uchránit zdraví a prodloužit si život?  Jaké faktory ovlivňují naše zdraví?  

     Příčina tkví v izolaci lidí od čistého přirozeného prostředí. Nejvíce se na nerovnováze našeho organismu podílí nezdravá strava – chemicky a tepelně upravená, s přebytkem bílkovin, sladidel, koření a již zmiňovaných chemických konzervačních látek, dále nedostatek pohybu v čisté přírodě, hluk, stres, přemíra informací a v neposlední řadě tendence řešit z toho plynoucí zdravotní neduhy chemickými léčivy na potlačení příznaků. Přitom stačí tak málo, pouze sáhnout po preparátu z přírodních zdrojů, které pro nás, na každou nemoc vytvořila sama příroda. V našem internetovém obchodě najdete bylinné preparáty, které dokáží řešit váš zdravotní problém a znovu vám navrátí rovnováhu a spokojenost. Nabízené preparáty jsou vysoké kvality od zaručených výrobců, kteří na výrobky vlastní certifikáty dokládající jejich zdravotní nezávadnost. Většina vychází ze starých čínských receptur a tyto původní poznatky dokázali výrobci propojit s poznatky moderní vědy k maximální účinnosti daných produktů. Naším cílem ale není pouze prodej výrobků, ale i doporučení optimálního komplexního řešení daného zdravotního problému. Vaše dotazy na rady ohledně vašeho problému či vhodnosti a dávkování preparátu můžete napsat do naší Poradny.

A níže najdete popis některých nejběžnějších zdravotních problémů nebo orgánů a jejich nejčastějších poruch, které trápí současnou populaci západní civilizace z hlediska pohledu západní medicíny a u některých problémů uvádíme i pohled Tradiční čínské medicíny (TČM) .

Alergie: imunitní systém reaguje nepřiměřeně i na ty faktory vnějšího prostředí, které člověku neškodí. Tyto reakce jsou projevem přecitlivělosti. Projevy alergie mohou být buď sotva znatelné, nebo mohou nemocného výrazně obtěžovat, až ohrožovat na životě. Podle čínské medicíny jde o nerovnováhu funkce jater. 

Angína je často bakteriálního původu, které způsobuje některá bakterie z rodu Streptococcus  nebo Stafylococcus, ale nezřídka se setkáme s původcem virovým, ba dokonce mykotickým. Časté angíny jsou dle TČM následek oslabení energetické dráhy ledvin. 

Artritida, artróza: Revmatoidní artritida je kloubní autoimunitní onemocnění vyskytující se především u žen středního věku. Nejčastěji jsou zánětlivě postiženy drobné klouby ruky, zápěstí a kotník. Artróza je degenerativní, nezánětlivé onemocnění, které může postihovat  jakékoliv klouby v těle, nejvíce na nosných kloubech. 

Crohnova choroba je chronický zánět trávicí trubice, nejčastěji tenkého střeva (50%), méně často tlustého střeva (30%) a vzácně i jícnu nebo ústní dutiny (5%).  Jde o autoimunitní onemocnění, které se projevuje bolestmi břicha, vleklými průjmy, mírnými teplotami, unavenou a hubnutím. Může se objevit zvracení, křeče, zástava plynů. 

Cukrovka – diabetes: je onemocnění charakteristické poruchou metabolismu cukrů. O cukrovku se jedná v případě, že hladina glukózy v krvi přesáhne hodnotu 10mmol/l. Diabetes 1. typu vzniká z důvodu nedostatečné produkce inzulinu a diabetes 2. typu je zapříčiněn sníženou citlivosti tkání vlastního těla k inzulinu. 

Cysty prsu jsou drobné útvary objevující se v prsou nebo v jejich nejbližším okolí. Vyskytují se nejčastěji u žen, kdy jsou spojeny s hormonálními výkyvy během menstruačního nebo v době těhotenství a menopauzy. Syndrom polycystických ovarií je jednou z nejčastějších hormonálních poruch žen v reprodukčním věku.

Detoxikace organismu je v podstatě vnitřní hygiena. Stejně jako se myjeme, čistíme zuby, měli bychom se věnovat i očistě vnitřního prostředí svého těla. Proto by měla být detoxikace součástí našeho života. Detoxikace je nejvhodnější na jaře, kdy je vhodná očista organismu po únavném zimním období. Právě v zimě se do těla dostává velké množství škodlivých, toxických látek. Detoxikace organismu je tak běžným prostředkem, který naše tělo omladí, zbaví přebytečných látek a toxinů, které zatěžují organismus a dodává nám více energie, a tím také podpoří organismus při případném hubnutí přebytečných kil. Důvodem, proč je detoxikační kůra pro naše tělo důležitá je skutečnost, že v potravě, kterou konzumujeme, se vyskytuje velké množství syntetických konzervačních látek, které náš trávící systém zatěžují. Nejvíce zatížena jsou tímto hlavně játra, střeva a ledviny.  V průběhu detoxikace organismu je důležité pozměnit svůj jídelníček, konzumovat potraviny převážně vařené nebo dušené, vyhnout se smaženým pokrmům a alkoholu.

Cholesterol se tvoří především v našem těle, jeho zbývající část dostáváme v jídle. Ovšem z hlediska našeho zdraví nestačí sledovat jen hladinu celkového cholesterolu, více názorný je poměr mezi hladinou dobrého a špatného cholesterolu. Naše hladina cholesterolu je výrazně určena dědičností, ale další faktory k tomu významně přispívají. A ty můžeme změnit. Patří k nim například nezdravý jídelníček (příliš mnoho nasycených tuků, málo vlákniny atd.), sedavý způsob života, konzumace alkoholu a také stres. 

Impotence je charakterizována dlouhotrvajícími obtížemi s dosáhnutím a udržením erekce a to při padesáti až sedmdesáti pěti procentech pokusů o sexuální styk. Příčin této poruchy je celá řada od organických příčin po psychické. 

Imunita je schopnost organismu bránit se proti antigenům pocházejícím jak z vnějšího prostředí, tak z prostředí z pohledu organismu vnitřního. V praxi se antigeny myslí zejména buňky patogenních organizmů, viry či třebanádorové buňky. Imunita spouští odpověď vůči těmto a dalším vyjmenovaným strukturám a vyznačuje se jí nejen člověk, ale do jisté míry i ostatní organismy. V užším slova smyslu znamená termín „imunita“ naprostou odolnost organismu proti chorobě. V posledních desetiletích se imunita lidí vlivem zhoršeného životního prostředí a sedavého způsobu života zhoršuje. 

Játra se nacházejí v břišní dutině v pravém podbráničním prostoru. Jsou hlavním orgánem metabolismu organismu, mají detoxikační schopnost, dochází zde k úpravě živin přijatých potravou, tvoří se zde bílkoviny, ukládají zásobní cukry, metabolizuje cholesterol. Játra mohou být napadena virovými infekcemi (žloutenka, mononukleóza). Některé infekce či častý styk s toxickými látkami může vést k vážnějším onemocněním jako jsou cirhóza jater, nebo rakovina jater. 

Ledviny slouží v těle především k očišťování krve od splodin a metabolitů Tvoří se v nich moč, ve které tyto splodiny putují do pánvičky ledvinné a z ní do močovodů. Močovody odvádějí moč do močového měchýře, odkud odváděna močovou trubicí ven z těla. Nejčastěji jsou ledviny postiženy tvorbou ledvinových kamenů, záněty akutními a chronickými a některými specifickými nemocemi jednotlivých součástí ledvin. Ledviny bývají také často poškozeny při jiných základních chorobách, především arteriální hypertenzi a cukrovce. Taktéž je může postihnout zhoubný či nezhoubný nádor. 

Menopauza je ztráta menstruace po ukončení období plodnosti v životě ženy. Jde o přirozený stav, kdy dochází k útlumu funkce vaječníků, v důsledku čehož se snižuje tvorba ženských pohlavních hormonů. Žena již není schopna otěhotnět přirozenou cestou. Menopauza nastupuje zhruba mezi 45. až 55. rokem věku ženy, jsou ovšem (i výrazné) odchylky oběma směry. S nástupem menopauzy může být spojena celá řada potíží jako je bušení srdce, noční pocení, návaly horka, nespavost a jiné poruchy spánku, nervozita a podrážděnost, špatné libido, únava a ospalost, popř. i deprese. Takovéto stavy se objevují zpravidla šestým a sedmým rokem před poslední menstruací.

Migréna je chronické onemocnění, typické bolestí hlavy, obvykle pouze na jedné polovině. Touto nemocí trpí cca 20% žen a 6% mužů. Tito lidé sice nejsou ohroženi na životě, avšak migrény jsou velmi nepříjemné a omezující. Podle TČM jde nejčastěji o nerovnováhu jater a žlučníku. 

Močový měchýř slouží ke sběru moče z ledvin. Velmi častým onemocněním močového měchýře je infekce močových cest hlavně u žen. Je to onemocnění, které je nejčastěji (až z 80%) vyvoláno bakterií E- coli. Kromě nedostatečné hygieny je zánět močových cest způsoben také například zadržováním močení, nedostatečným přísunem tekutin, ochablým svalstvem po porodu, při těhotenství nebo menopauze. 

Neplodnost je široká problematika zahrnující vlivy genetické, onemocnění reprodukčního systému, hormonální, životního stylu, psychosociální. 

Obezita (zastarale cizím slovem obesita nebo obesitas), česky otylost (zastarale česky obtloustlost) je stav, ve kterém přirozená energetická rezerva člověka, která je uložena v tukové tkáni, stoupla nad obvyklou úroveň a již poškozuje zdraví. Pro bělošskou evropskou populaci je podle kritérií [WHO] definována indexem tělesné hmotnosti (body-mass index, BMI) vyšším než 30. Pro asijskou a pacifickou populaci je obezita definována BMI vyšším než 25, někdy než 27. Hodnota BMI v rozmezí 25-30 u bělošské evropské populace je označována jako nadváha. 

Plíce velmi častým onemocněním plic je Bronchitida, což je chronický nebo akutní zánět výstelky dýchacích cest v plicích. Akutní bronchitida může být způsobena viry či bakteriemi a do deseti dnů běžně mizí.Chronická bronchitida probíhá dlouhodobě nebo se často vrací. Nejčastějším důvodem bývá kouření, prach a znečištěné ovzduší. Kouření bývá nejsilnějším rizikovým faktorem vzniku karcinomu plic. 

Prostata je orgán, uložený pod močovým měchýřem. Sama prostata produkuje sekret, který je součástí ejakulátu (asi 30%) a obsahuje látky potřebné pro správné složení ejakulátu. Tento sekret je tvořen prostatickými žlázkami, které žláza obsahuje. Jeho tvorba je ovlivňována testosteronem. Ten ovlivňuje množství žlázek a řídí jejich sekreci. Při onemocnění dochází k tomu, že se zvýší citlivost prostaty k DHT, k čemuž dochází na základě zvýšené produkce estrogenů, která stoupá s věkem. Takto DHT potom vzhledem k tomu, že je v nadbytku zvýšeně stimuluje růst, vedoucí ke zvětšování prostaty. Rychlost růstu je různá, potíže se nemusí vyskytovat vůbec, ale může též docházet k rychlému zhoršování, vedoucímu k výraznému omezení průtoku močovou trubicí. 

Psychika je souhrn duševních dějů během celého lidského života. Vzhledem k tomu, že žijeme v hektické době, obklopeni narušeným životním prostředím, kde na nás denně působí velké množství informací, elektrosmogu, různých druhů záření, atd., není naše psychika v takovém klidném stavu, jak bychom si přáli. U nás naleznete preparáty na vyrovnání psychiky a eliminaci vlivu stresu.

Rakovina  je různorodá skupina chorob, jejichž společným rysem je to, že některá populace vlastních buněk v organismu se vymkne kontrole a začne relativně autonomně růst, ačkoli za normálních okolností jsou buňky schopny svou mutaci zaregistrovat a opravit, anebo se případně alespoň seberozložit. Rakovinové bujení pak může být naprosto neškodné, ale také může v poměrně krátké době postiženého usmrtit. Obvykle se považuje za projev zhoubnosti (malignity) to, že nádor prorůstá do okolí a je schopen se rozsévat po těle a zakládat vzdálená ložiska, tzv.metastázy. Nádory můžeme dělit na benigní (nezhoubné) a maligní (zhoubné).

Slezina má funkci odstraňování stárnoucích červených krvinek a funkce imunitní. Při onemocnění bývá slezina zvětšená a to např. u hemolytické anémie, při které jsou nějakým způsobem poškozené červené krvinky a zvýšeně se tak vychytávají ve slezině, slezina je také zvětšena při leukémii či lymfomech. Zvětšení je také při některých infekčních onemocněních. 

Slinivka napomáhá trávení, velmi významně se podílí na metabolismu cukrů. K onemocněním, které slinivku postihují, patří cukrovka (diabetes) I a II typu. Dále je velmi vážným onemocněním akutní zánět slinivky, rakovina slinivky, ale také chronický zánět, který  probíhá delší dobu bez život ohrožujících projevů, ale je většinou nutné dietní omezení. 

Srdce Srdeční onemocnění mohou postihovat kteroukoli jeho část. Nejčastěji jsou postiženy věnčité tepny. Při jejich ateroskleróze dochází ke zužování jejich průsvitu, což vede k nedostatečnému zásobení srdce krví a dochází tak ke vzniku ischemické choroby srdeční (ICHS). Toto onemocnění bývá téměř vždy spojeno s vysokým krevním tlakem. Dále mohou být postiženy srdeční chlopně a to v rámci vrozených srdečních vad nebo jako získaná onemocnění. Jedná se o jejich zúžení nebo nedostatečnost. Dalším častým onemocněním jsou poruchy srdečního rytmu, arytmie. 

Štítná žláza je endokrinní žláza laločnaté stavby, umístěná na kraniálním konci průdušnice. Funkčně se podílí na regulaci metabolismu produkcí thyrodních hormonů trijodthyronu a tyroxinu. Tyto hormony ovlivňují spotřebu kyslíku, rychlost látkové výměny, růst a vývoj. Z nejčastějších poruch jmenujme Hypofunkci - Hypotyreózu, kdy štítná žláza neprodukuje dostatečné množství hormonů a Hyperfunkci - Hypertyreózu, při němž štítná žláza produkuje větší množství hormonů (tyroxinu a trijodtyroxinu), než organismus potřebuje.

Ulcerózní kolitida je poměrně vzácnější onemocnění tlustého střeva. Většinou jde o dlouhodobě probíhající onemocnění, u nějž je typický střídavý průběh. Je to zánětlivé onemocnění, způsobující vředy, na sliznici tlustého střeva a konečníku. Ve výjimečných případech je UC lokalizována i v oblasti konce tenkého střeva. Většinou začíná postižením konečníku a šíří se po tlustém střevě, směrem nahoru. Někdy bývá zaměňována sCrohnovou chorobou, ale ta (kromě jiných rozdílů) může postihovat celý úsek trávicího traktu.

Zánět je vývojem získaná schopnost reakce živých organismů na různá poškození. Zánět je základním nástrojem vrozené imunity, tzn. reakcí na poškození.  Je současně nejvýznamnější obranou a také sebepoškozující reakcí organismu. Doprovází ho často zčervenání, zteplání, otok, bolest a porucha funkce v místě zánětu. 

Žaludek Hlavní funkcí žaludku je trávení přijaté potravy. Mezi nemoci, který tento orgán nejčastěji postihují patří gastritida, která může být akutní nebo se může rozvinout pozvolna, tedy chronická. Projevuje se bolestí v nadbřišku, nechutenstvím až odporem k jídlu, říháním, pocity nevolnosti a nutkáním ke zvracení, plynatostí, průjemem, tmavou stolicí, úbytkem hmotnosti.

Žlučník je vakovitá nádržka na žluč, jejíž hlavní funkcí je skladování a koncentrace žluči. Tento orgán bývá nejčastěji postižen zánětem (cholecystitis). Zánět může být spojen se zánětem žlučových cest nebo také nemusí. Zánět bývá zpravidla vyvolán infekcí nějakým mikroorganismem nebo může být spojen s výskytem žlučových kamenů. 

 

Zdroj: Katalog nemocí (2012). www.vitalion.cz

 

 

Vstup do e-shopu

Kontakt

Mgr. Daniela Dostálová
67401 Třebíč

Nabídka spolupráce

Nabízíme Vám členství v klubu zdraví firmy Energy. Výhodami jsou výrazné slevy produktů firmy Energy, pravidelné zasílání časopisu Vitae s radami a zkušenostmi spolupraujících lékařů a terapeutů. Podmínou je vyplnění FORMULÁŘE a výběr preparátu v hodnotě min 400Kč. Cena poštovného je u registrace 50,-Kč.

VSTUPTE DO E-SHOPU ENERGY!

 

-