Z a Ž

Zanthoxylum piperitum (fagara)

TatorRostlina z čeledi routovitých se širokým spektrem působení se užívala zejména na oblast jater, plic, sleziny, slinivky a CNS pro svoje tonizační, antimikrobiální, antivirové účinky, působí proti parazitům ve střevech.

Zázvor lékařský

Užíval se na stimulaci krevního oběhu, ke zmírnění nadýmání a koliky. Navozuje pocení. Užíval se při celkové vyčerpanosti, nedostatku energie, ke stimulaci plic při infekcích.

Zlatobýl obecný

Jeho doménou bylo užití v urologii – při nemocech ledvin, mužských pohlavních žláz, prostaty a varlat, při bílkovině v moči, dně, revmatismu, urolitiáze, při otocích a artritidě.

Žen šen

podle tradiční čínské medicíny zvyšuje koncentraci, tlumí projevy únavy, podporuje paměť, zlepšuje činost mozku. Je zde taktéž považována za zázračnou bylinu, přispívající k dlouhověkosti a zvyšující výkonost. Ženšen má dle TČM adaptogenní a stimulační účinek. Užívání Ženšenu významně pomáhá snižovat hladinu stresu, dodává vůli k činnosti - tvořivou aktivitu a celkově chuť do života. Při odbourání únavy a zvýšení fyzické i mentální aktivity, si tělo stále zachovává možnost bez potíží usnout, vlastně zkvalitňuje relaxaci a noční spánek (několik hodin po užití, samozřejmě neužíváme před spaním). Je velmi ceněn sportovci a je používán jako jeden z velmi mála přírodních legalních dopingů - Ženšenem lze nahradit veškeré nezdravé stimulanty jako káva, energy drinks, či drogy typu kokain a pervitin. Ženšen nemá vedlejší účinky a nevzniká u něj tolerance (není potřeba zvyšovat dávky pro dosažení stejného účinku).
Panax ginseng působí i afrodisiakálně. Afrodisiakálně-psychický účinek vzniká především v odstranění vysoké hladiny stresu a následné vyrovnanosti psychiky, jenž přispívá ke zvýšené sexuální aktivitě.

Žraločí chrupavka

Žralok je „dokonalým živým mechanismem“. Tento mořský predátor existuje na Zemi v téměř nezměněné formě 400 milionů let. Žraloci nespí, neodpočívají, a přesto jsou extrémně silní a zdraví. V čem spočívá tajemství žraloka? Důvodem je možná skutečnost, že jejich organismus jim ve všech směrech slouží k přežití. Mají dokonalou stavbu těla, smysly a odolnost. Také nemají žádného jiného nepřítele než člověka. V jejich těle nenajdeme žádnou kost, pouze chrupavku. Pozoruhodný je silný a odolný imunitní systém žraloka. Rány se mu velmi rychle hojí a nedostane infekci. Specifickým rysem jeho imunitního systému je, že neustále produkuje aktivní látky, které jsou v jeho krevním oběhu, zatímco imunitní systém většinou „spí“ a aktivizuje se jenom tehdy, když musí začít bojovat s nějakou infekcí.

Zlepšuje funkci imunitního systému, příznivě působení při zrakových potížích, pomáhá ženám ohroženým rizikem úbytku kostní hmoty v období menopauzy, je to účinná pomoc v období regenerace svalů a šlach, po úrazech, při zvýšené fyzické námaze.

Kontakt

Mgr. Daniela Dostálová
67401 Třebíč

Nabídka spolupráce

Nabízíme Vám členství v klubu zdraví firmy Energy. Výhodami jsou výrazné slevy produktů firmy Energy, pravidelné zasílání časopisu Vitae s radami a zkušenostmi spolupraujících lékařů a terapeutů. Podmínou je vyplnění FORMULÁŘE a výběr preparátu v hodnotě min 400Kč. Cena poštovného je u registrace 50,-Kč.

VSTUPTE DO E-SHOPU ENERGY!

 

-