V

Vilcacora

V tradičním léčitelství domorodých kmenů Jižní Ameriky je Vilcacora známa již 2000let. Pro západní svět byla objevena až v 1972 příběhem uzdraveného plantážníka Dona Luise, kdy se začala prodávat po celé latinské Americe. V r.1974 začala na objasnění farmakologických vlastností systematicky pracovat rakouská výzkumná skupina s Klausem Keplingerem. Uncaria tomentosa má dle lidového léčitelství imunostlimulační, regenerační, protialergické, antioxidační a protirakovinné účinky. Uvádí se, že zvyšuje obranyschopnost až o 60 %. Droga obsahuje alkaloidy (důležitý z nich je isopteridin s imunostimulačními účinky), fytosteroly (převážně ß-sitosterol, který je významným antioxidantem), dále flavonoid epikatechin rovněž se silnými antioxidačními účinky a v neposlední řadě proantokyanidiny, které zlepšují pružnost cévních kapilár. Droga by mohla brzdit růst rakovinných buněk vyvoláním apoptózy – řízené buněčné smrti jakkoli poškozené buňky. Droga tedy snad působí i antimutagenně, a je proto významnou prevencí vzniku nádorových onemocnění u osob se zvýšeným rizikem jejich výskytu.

Část rostliny: kůra rostliny

  • zánětlivá onemocnění (viry, bakterie, plísně)
  • astma
  • revmatismus, artritida
  • choroby zažívacího traktu, zejména žaludeční vředy a záněty střev
  • menstruační poruchy
  • kardiovaskulární choroby, vysoký krevní tlak
  • nádorová onemocnění

Zdroj: MUDr. Špatenka,P. (2002). Vilcacora léčí nejen rakovinu. Retrieved from http://bylinky.doktorka.cz/vilcacora-leci-nejen-rakovinu/


Vachta trojlistá

Užívala se při poruchách jater, žlučníku a krvetvorby, při bolestech hlavy, revmatismu, při horečce, neuralgii trojklaného nervu, při zánětu žaludku a celkové vyčerpanosti.

Violka trojbarevná

Užívá se při alergiích, revmatismu, cévních a kožních nemocech, hlavně ekzémech. Posiluje činnost plic a usnadňuje vykašlávání.

Vlaštovičník větší

Osvědčoval se při těžkých nemocech jater a žlučníku, při ekzémech, alergiích, žlučových kamenech a astmatu. Uvolňuje křeče, tlumí průjmy a byly u něj prokázány protirakovinné a protiplísňové účinky. Vně se užíval na potírání bradavic.

Vojtěška setá

Užívala se při zažívacích potížích (nechutenství, nadýmání, překyselení), dně a revmatismu.

Vrbovka malokvětá

Užívala se pro blahodárný vliv na celý urogenitální systém, při zánětech ledvin a močového měchýře, při potížích s prostatou.

Vřes obecný

Užíval se pro své dezinfekční a močopudné vlastnosti, při ledvinových kamenech a písku, při zánětech močového měchýře ve spojení se zvětšením prostaty, při revmatismu, kloubních bolestech a při otocích.

Všedobr horní

Užíval se pro povzbuzující učinek na celý zažívací trakt, při menstruačních potížích, při nádorech dělohy, chorobách jater a ledvin, sleziny, močových cest, nervové soustavy, na povzbuzení krevního oběhu.


Kontakt

Mgr. Daniela Dostálová
67401 Třebíč

Nabídka spolupráce

Nabízíme Vám členství v klubu zdraví firmy Energy. Výhodami jsou výrazné slevy produktů firmy Energy, pravidelné zasílání časopisu Vitae s radami a zkušenostmi spolupraujících lékařů a terapeutů. Podmínou je vyplnění FORMULÁŘE a výběr preparátu v hodnotě min 400Kč. Cena poštovného je u registrace 50,-Kč.

VSTUPTE DO E-SHOPU ENERGY!

 

-