T

Tabebuia impetiginosa (Lapacho červené)

Lapacho patří mezi rostliny používané v tradiční medicíně latinskoamerických kmenů. Lehký čajový odvar Tabebuia impetiginosa (lapačo červené) užívali domorodci ke zlepšení obranyschopnost těla. Dále údajně snižuje vstřebávání glukózy a využívá se při snížení rizika vzniku diabetu. Zlepšuje metabolismus. Odstraňuje z těla různé druhy plísní, včetně nebezpečné candidy, léčí záněty a harmonizuje hormonální systém. 

 • Posiluje srdce a cévy
 • Normalizuje krevní tlak
 • Podporuje krvetvorbu

Tribulus terestris

Tribulus - Kotvičník se v čínské medicíně po staletí používá při chorobách ledvin a močového měchýře, zlepšuje trávení a snižuje hladinu cholesterolu v krvi. Výrazně přispívá k prevenci kardiovaskulárních chorob, jelikož působí proti shlukování krevních destiček a tvorbě trombů. Nejvýznamnější a nejprostudovanější je jeho účinek na léčbu neplodnosti jak u mužů, tak u žen. Díky obsahu přírodních steroidních látek (fytosterolů) stimuluje tvorbu vlastních androgenních a estrogenních hormonů (testosteronu a estrogenu), čímž ovlivňuje libido a potenci, ale pomáhá také při zvětšení prostaty a klimakterických potížích.

Použití:

 • působí močopudně
 • zvyšuje sekreci žluči a žaludečních šťáv
 • snižuje krevní tlak a pomáhá v prevenci a léčbě kardiovaskulárních chorob
 • příznivě ovlivňuje metabolismus tuků a cukrů, vhodný doplněk při diabetu
 • zlepšuje regenerační schopnosti organismu po nemoci nebo při vyčerpání
 • zabraňuje zadržování vody v těle
 • působí analgeticky
 • potvrzený účinek při léčbě pohlavních a reprodukčních chorob
 • zvýšení sexuální výkonnosti
 • zpomaluje stárnutí
Zdroj: Adimoelja, A. (2000). Fytochemikálie a průlom ve výzkumu tradičních bylin na léčbu tělesných poruch. 23Suppl 2: 82-4-2000. Retrieved from http://www.probolan50.cz/vedecke-zvyseni-testosteronu.html

Triphala

Triphala pro detoxikaci a regulaci zažívací ústrojí

Triphala je směs tří plodů Amalaki, Haritaki, Vibhitaki. Tyto byliny pocházející z Indie, kde se užívají v ájurvédě traduje se, že působí jako kompletní těločistící - detoxikační prostředek.

Směs bylin Triphala je dle ájurvédy silně detoxikační, očišťuje sliznici tlustého střeva, čistí krev a odstraňuje toxiny uložené v játrech. Triphala prý mimo jiné pomáhá udržovat hladinu cholesterolu a obasuje vysokou hladinu vitamínu C. Triphala působí regeneračně na sliznici zažívacího ústrojí, napomáhá podporovat činnost zažívacího, oběhového, močového a dýchacího ústrojí. Není návyková a nevyvolává žádné vedlejší účinky.

V posledních letech našla řada výzkumných studií pro nové využití této směsi bylin, včetně léčby různých forem rakoviny. Za zmínku též stojí její silné antioxidační vlastnosti a možnost použití proti negativním vlivům prostředí.

Trnovník akát

Užívá se jako spazmolytikum, při křečích žaludku a hladkého svalstva střev, má výrazné močopudné vlastnosti. Zvyšuje tvorbu přírodních enzymů, užívá se pro lepší trávení bez zvyšování chuti k jídlu.

Truskavec ptačí

Užívá se při dně, revmatismu, při průjmech, ekzémech, bronchitidě, při nemocech ledvin a močového měchýře. Vyplavuje písek a drobné kameny.

Turan kanadský

Užívá se při dně a vnitřním krvácení, při zánětech močového měchýře a ledvin, při ekzémech, revmatismu, nachlazení, nemocích prostaty a při onkologických onemocněních.

Tužebník jilmový

Užívá se při revmatismu, otocích, ekzémech, polyartritidě, při nemocech ledvin a močového měchýře. Zabraňuje hnilobnému rozkladu ve střevech.

Třezalka tečkovaná

Je účinná při nervových poruchách, nespavosti, při migrénách, depresích, žaludečních vředech, plynatosti, při poruchách jater a žlučníku.

Kontakt

Mgr. Daniela Dostálová
67401 Třebíč

Nabídka spolupráce

Nabízíme Vám členství v klubu zdraví firmy Energy. Výhodami jsou výrazné slevy produktů firmy Energy, pravidelné zasílání časopisu Vitae s radami a zkušenostmi spolupraujících lékařů a terapeutů. Podmínou je vyplnění FORMULÁŘE a výběr preparátu v hodnotě min 400Kč. Cena poštovného je u registrace 50,-Kč.

VSTUPTE DO E-SHOPU ENERGY!

 

-