Úvodní stránka » Rady a zkušenosti

Rady a zkušenosti

Angína:

Tvarohový zábal - přiložte na krk tvaroh ve vrstvě cca ½ - 1 cm a překryjte např. kapesníkem a navrch ještě ručníkem. Nechte působit nejlépe přes noc nebo min 2 hodiny. Opakujte každý den, dokud zánět neodezní.

Prissnitzův obklad- namočte kapesník v chladné vodě, přiložte na krk a zabalte do teplého suchého ručníku. Nechte zahřát a zapařit.

Odvar z česneku – rozmačkejte 2-3 stroužky česneku a přelijte horkou vodou. Nechte cca 15 minut louhovat. Odvar pijte 2-3x denně.

Bolesti zad:

zábal z mletého zázvoru, pomoci může také krém Artrin, který zázvor a jiné protizánětlivé byliny obsahuje.

Bolest ucha:

Oloupejte stroužek česneku, ale tenkou blanku přímo na stroužku ponechte. Seřízněte jeden konec a tím vložte stroužek do ucha. Nechte působit cca ½ hodiny, opakujte několikrát denně. Výborné účinky mají bylinné kapky Audiron.

Bolest zubů:

vedle nemocného zubu rozkousejte hřebíček.

Bradavice:

potírejte propolisovými kapkami,  šťávou z vlaštovičníku, plátky česneku naložené v octu (nechte týden naložený v octu, potom přiložte na bradavici a přelepte)

Horečka:

vlněné ponožky navlhčete ve vlažné vodě s octem a noste 1 hodinu.

Chrapot:

pijte ohřátou vincentku s mlékem v poměru půl na půl.

Kašel, průdušky:

Bramborový zábal: potřete hrudník sádlem a přiložte povařené, rozmačkané teplé brambory v utěrce přímo na kůži na hrudníku, překryjte igelitem a navrch dejte ručník. Nechte na hrudi, dokud brambory nevychladnou.

Vnitřní užití: Nakrájejte 3 cibule nadrobno. Postupně je vrstvěte do nádoby a prosypávejte cukrem (nejlépe třtinovým). Nakonec přikryjte a nechte odstát. Za několik hodin pustí cibule šťávu, kterou nabíráte lžičkou a užíváte 5x denně 1 lžička.

Klouby:

tvarohový zábal - přiložte na bolestivé místo tvaroh vychlazený z lednice, ve vrstvě cca ½ - 1 cm a překryjte např. kapesníkem a navrch ještě ručníkem. Nechte působit nejlépe přes noc nebo min 2 hodiny. Opakujte každý den, dokud zánět neodezní.

Nadýmání a bolení břicha:

Přelijte horkou vodou 2 čakové lžičky kmínu a nechte louhovat a po cca 10 minutách čaj vypijte.

Pálení žáhy:

akutní stav: jedlá soda nebo lžička medu. Dlouhodobý problém pomůže vyřešit Regalen

Průjem:

4 dl vody, 4 lžičky cukru a půl lžičky soli. Při průjmu způsobeném některými antibiotiky je vhodné si dát pro biotický nápoj. Antibiotika totiž likvidují i potřebné bakterie ve střevech a nápoj je doplňuje.

Vypijte 1-2dcl vychlazené Coca coly

Rýma:

Křen nastrouhejte najemno a smíchejte ho s medem v poměru - 2 lžíce křenu se lžící medu. Užívejte 3x denně jednu čajovou lžičku. Chvíli po konzumaci pocítíte, že se vám “spouští rýma”, snadněji odkašláváte a lépe se vám dýchá.

Šlachy:

tvarohový zábal viz klouby

Záněty kloubů, šlach, v krku, prsu (mléčné žlázy v období kojení):

tvarohový zábal – přiložte na bolestivé místo tvaroh vychlazený z lednice, ve vrstvě cca ½ - 1 cm a překryjte např. kapesníkem, u kloubů a krku navrch ještě ručníkem. Nechte působit nejlépe přes noc nebo min 2 hodiny. Opakujte každý den, dokud zánět neodezní.

Zápach z úst:

zkuste rozžvýkat kousek petržele. Měl by pomoci i se silným zápachem například jako po konzumaci česneku či cibule.

Kontakt

Mgr. Daniela Dostálová
67401 Třebíč

Nabídka spolupráce

Nabízíme Vám členství v klubu zdraví firmy Energy. Výhodami jsou výrazné slevy produktů firmy Energy, pravidelné zasílání časopisu Vitae s radami a zkušenostmi spolupraujících lékařů a terapeutů. Podmínou je vyplnění FORMULÁŘE a výběr preparátu v hodnotě min 400Kč. Cena poštovného je u registrace 50,-Kč.

VSTUPTE DO E-SHOPU ENERGY!

 

-