P

Pampeliška lékařská

Aplikuje se při chorobách jater, slinivky, žlučníku a ledvin. Čistí krev a střeva, podporuje trávení. Je velmi účinná při cukrovce, žloutence a kožních nemocech. Obsahuje betaglukany s protirakovinným účinkem.

Papaya – je bohatá na antioxidanty, posiluje imunitní systém a chrání organismus před oxidačním stresem.

Parcha světnicová

Pelyněk brotan

Podporuje vylučování žaludečních šťáv, zlepšuje metabolismus, činnost jater a je účinný při horečkách, plísních a onemocněních srdce.

Pelyněk estragon

Pelyněk kozalec

Obsahuje jód, zlepšuje metabolismus, užívá se při dráždivém tračníku, působí jako tonikum a antisklerotikum.

Pelyněk portický

Phlorizine – molekula obsažená v kůře jablek, která také usnadňuje vstřebávání isoflavonoidů – rostlinných estrogenů ze střeva. Phlorizine plní funkci „otevírače dveří“ neboli přenášejících kanálů, díky kterým dochází ke vstřebávání látek ze střeva do krevního oběhu.

Potočnice lékařská

Obsahuje jód a celou řadu vitaminů. Užívá se při onemocněních jater, žlučníku, sleziny, při různých virózách a jako metabolikum.

Prebiotická vláknina – ve vodě rozpustné polysacharidy stimulují trávení a redukují množství střevních plynů. Selektivně podporují přirozenou mikroflóru a snižují absorpci triglyceridů

Přeslička rolní – hlavní vlastnost je odvozena od obsahu křemíku, který se podílí na kalcifikačním procesu (ukládání vápníku do kostí) a podporuje jeho akumulaci v organismu. Její remineralizační účinky jsou efektivní v boji proti osteoporóze.

Puškvorec obecný

Pupalka dvouletá

olej z pupalky dvouleté udržuje kůži a vlasy zdravé a mladistvě vypadající. Může být skvělým doplňkem k redukční dietě a je také užitečný při léčbě nepříjemných příznaků, které předcházejí menstruaci. Podporuje rovněž naše „vnitřní zdraví“, podílí se na zdravé činnosti srdce, perfektní funkci kloubů a působí jako účinný antioxidant. 

Pupalka dvouletá je rostlina, která pochází ze Severní Ameriky a může dosáhnout výšky 1-1,5 metru. V jejím oleji jsou dvě důležité nenasycené mastné kyseliny: kyselina linoleová a kyselina gamalinoleová, které jsou známé díky svým četným příznivým účinkům. Kyselina linoleová příznivě ovlivňuje hladinu celkového cholesterolu a cholesterolu LDL, hladinu triglyceridů, a tak podporuje zdravý krevní oběh a cévní systém. Krásná pleť a zdravý vzhled nejsou jen otázkou estetiky. Kyselina gamalinoleová může pomoci udržet zdravý epitel a pojivové tkáně, a tím podporuje zachování mladistvé a zdravé kůže. Pupalka dvouletá prokázala své pozitivní účinky i v jiných oblastech: bylo pozorováno, že může výrazně blokovat vznik nepříjemných symptomů, které předcházejí menstruaci (prementruační syndrom – PMS), podporuje zdravou funkci kloubů a vitamin E v ní je účinnou antioxidační složkou. Kyseliny linoleová a gamalinoleová působí v těle tak, že vzájemně vyrovnávají své působení.  


Kontakt

Mgr. Daniela Dostálová
67401 Třebíč

Nabídka spolupráce

Nabízíme Vám členství v klubu zdraví firmy Energy. Výhodami jsou výrazné slevy produktů firmy Energy, pravidelné zasílání časopisu Vitae s radami a zkušenostmi spolupraujících lékařů a terapeutů. Podmínou je vyplnění FORMULÁŘE a výběr preparátu v hodnotě min 400Kč. Cena poštovného je u registrace 50,-Kč.

VSTUPTE DO E-SHOPU ENERGY!

 

-