Maitake

Maitake patří k houbám využívaným v tradiční čínské medicíně. Dle zdrojů působí Maitake příznivě na organismus při diabetes, na zvýšenou hladinu cholesterolu, hypertenzi, hemeroidy.

Maitake:

 • působí příznivě u stavů jako je nádorové onemocnění
 • diabetes
 • hemeroidy
 • osteoporóza
 • metabolický syndrom
 • regulace váhy
 • snižuje ukládání tuku v tkáních
 • oslabení imunitního systému
 • detoxikace organismu
 • celulitida
 • problémy s prostatou


Mangosteen

Mangosteen, latinsky Garcinia mangostana, hovorově známá jako „mangostana“ je tropický, stále zelený strom s tmavě fialovými plody, který se dorůstá výšky až 25 metrů. Domovem mangosteen je jihovýchodní Asie, kde získala přezdívku „královna ovoce“. Tento přívlastek vzešel z její výjimečné chuti a zdraví prospěšných účinků, které jsou po staletí dokumentovány. První písemné zmínky jsou datovány do roku 600 našeho letopočtu. Plody mangosteen jsou velké přibližně jako mandarinka, povrch je tvořen tmavě fialovou kůrou, která obsahuje řadu účinných látek. Tato kůra je asijskými domorodci přikládána na kůži při různých kožních obtížích. Druhou částí mangosteen je bělavá dužnina výjimečné chuti. Některé zdroje uvádějí, že mangosteen je největším zdrojem xantonů – skupiny látek s antioxidačními účinky! Dle světových vědeckých časopisů jako jsou FREE RADICAL RESEARCH, JOURNAL OF PHARMACOLOGY a INDIAN JOURNAL OF EXPERIMENTAL BIOLOGY jsou tyto xantony v přírodě nejsilnějšími antioxidanty. Vědci odhadují, že každá lidská buňka je denně atakována 10 tisíci volnými radikály, které mohou oxidativními procesy poškozovat stavební složky membrán buněk a jadernou DNA, což jsou situace, které mohou vyvolat různé zdravotní potíže, z nichž nejhorší je vznik nádorového bujení. A právě proti volným radikálům Mangosteen bojuje.Mangosteen

Maral

podle některých zdrojů posiluje maral mentální funkce, zlepšuje proces učení. Dále posiluje hormonální systém, zvláště u můžů. Má anabolický efekt.

Mateřídouška obecná

Působí proti stafylokokům, streptokokům a salmonelám, má silné antiseptické a dezinfekční účinky. Užíval se při pásovém oparu a při onemocněních plic, průdušek a při kašli.

Maytenus illifolica

Pochází z jižní Ameriky. Jako první začali jeho účinky využívat indiáni kmene Guarani, především k léčbě žaludečních vředů, na nehojící se rány, vyrážky a kožní problémy. Bylo zjištěno, že obsahuje fytoestrogeny, harmonizuje tedy menstruační cyklus, a zmírňuje návaly v menopuze. Zklidňuje psychiku a tlumí bolest.

Měsíček lékařský

Užíval se při gynekologických onemocněních, při zánětech, nemocech slinivky, jater, při bušení srdce, astmatu, k zastavení růstu bakterií.

Mochna husí

Uvolňuje křeče při kolikách, při bolestivé menstruaci, má žlučopudný, protizánětlivý a svíravý účinek, užívá se při krvavých průjmech. Obsahuje značné množství lithia.

Mochna nátržník

Užíval se při zánětu žaludku, tenkého střeva, při průjmech a vnitřním krvácení, k rozpouštění žlučníkových a ledvinových kamenů, pro podporu činnost jater, působí antibakteriálně a antivirově.

Myrhovník

Má stimulační účinky, působí protizánětlivě, jako expektorans a antiseptikum. Užíval se při bolestech v krku, při vředech v ústní dutině, katarech a při plicních infekcích.

Kontakt

Mgr. Daniela Dostálová
67401 Třebíč

Nabídka spolupráce

Nabízíme Vám členství v klubu zdraví firmy Energy. Výhodami jsou výrazné slevy produktů firmy Energy, pravidelné zasílání časopisu Vitae s radami a zkušenostmi spolupraujících lékařů a terapeutů. Podmínou je vyplnění FORMULÁŘE a výběr preparátu v hodnotě min 400Kč. Cena poštovného je u registrace 50,-Kč.

VSTUPTE DO E-SHOPU ENERGY!

 

-