Ginkgo biloba (jinan dvoulaločný)

je odnepaměti hlavní rostlinou čínské bylinné medicíny. Užíval se na podporu mozkových funkcí - zvyšení průtoku krve v mozku, ochrana cévy před křečemi a ztrátou pružnosti; proti vzniku krevních sraženin v tepnách a žilách. Na snížení krevního tlaku. Našel užití při stavech jako je senilita, hluchota, diabetické cévní choroby a některé oční poruchy, i mužská impotence. 

Goji (kustovnice čínská) (lycium chinense)

V Číně se traduje celá řada příběhů o život prodlužujících účincích kustovnice. Červenooranžové bobule jsou označovány jako „ovoce radosti a dlouhověkosti“ a tvrdí se, že pokud se užívají po celý rok ve formě čaje, přinášejí dokonalé zdraví. V Číně je kustovnice nepostradatelným doplňkem stravy a její užívání má velmi dlouhou tradici v čínské, korejské i japonské medicíně.Připisují se jí adaptogenní, imunostimulační, antioxidační, detoxikační a regenerační účinky. 

Gotu kola (pupečník asijský)

Gotu Kola je významnou součástí Indické ajurvédy. Gotu kola se užívala na zlepšení činnosti centrální i periferní nervové soustavy jako tonikum a adaptogen. Patří do skupiny mozkových nutrientů, významně přispívá k posílení paměti a učení. Na zlepšení koncentrace. Tato vzácná bylina obsahuje chemické látky nazývané triterpeny- asiatikosidy, které zvyšují tvorbu kolagenu v kostech a chrupavkách pojivových tkáních. Pomáhají udržovat zdravé cévy a mohou se účastnit vyrovnávání činnosti transmiterů, chemických „poslíčků“ v mozku. Jedinečný účinek pupečníku asijského na pojivové tkáně (podpora jejich zdravého vývoje a potlačování tvorby zatvrdlin) z ní dělá potenciálně důležitý prostředek při chorobných kožních stavech. Dokáže pozitivně působit na popáleniny, koloidní jizvy (přebujele zjizvená tkáň) a na rány a vředy. 

Grepová jádra

V roce 1980 byla odhalena v jadérkách grapefruitu látka s antibiotickým efektem. Tato základní substance extraktu vykazuje silné účinky zabraňující množení bakterií, virů a plísní. Spolu s touto látkou je základem úspěchu výtažku z jadérek také vysoký obsah bioflavonoidů. Přírodní flavonoidy ulehčují trávení, očišťují organismus, posilují celkovou odolnost, pomáhají předcházet nachlazení, infekcím a zánětům, zlepšují krevní oběh a zvyšují obranyschopnost sliznic. Extrakt z grapefruitových jadérek posiluje imunitní systém a selektivním působením nenarušuje zdraví prospěšnou bakteriální flóru, takže oproti léčbě syntetickými antibiotiky nedochází k problematickým nežádoucím účinkům. 

Kontakt

Mgr. Daniela Dostálová
67401 Třebíč

Nabídka spolupráce

Nabízíme Vám členství v klubu zdraví firmy Energy. Výhodami jsou výrazné slevy produktů firmy Energy, pravidelné zasílání časopisu Vitae s radami a zkušenostmi spolupraujících lékařů a terapeutů. Podmínou je vyplnění FORMULÁŘE a výběr preparátu v hodnotě min 400Kč. Cena poštovného je u registrace 50,-Kč.

VSTUPTE DO E-SHOPU ENERGY!

 

-