V herbáři najdete informace o bylinách s nazvem začínajícím na písmeno B a jejich užití v lidovém léčitelství

B

Bedrník obecný

Užíval se k podpoře trávení a tvorbě žaludečních šťáv, dále se užíval při bronchitidě, močových kamenech a při zánětu sliznic hrtanu.

Benedikt lékařský

Bez černý

Obsahuje rutin a vitamín C, které příznivě ovlivňují cévní stěny, užíval se při nemocech střev a močového měchýře, zevně na kontaktní ekzémy.

Bělotrn kulatohlavý

Posiluje paměť, sluch, zrak. Užíval se při obrnách, neuralgiích a zánětech nervůa ke stimulaci srdeční činnosti.

Brusnice borůvka

Užívala se zejména při cukrovce, zánětech, střevních kolikách, pro svoje antibakteriální a dezinfekční účinky.

Brusinka obecná

Brusinky se užívali zejména pro močopudné a desinfekční účinky. Jejich užití bylo především při zánětech močového měchýře a močových cest. Byly zjištěny i účinky mírně antibiotické. Doplněk při cukrovce. Pomáhá snižovat hladinu cukru v krvi.

Bříza bělokorá

Bříza bělokorá se užívala při chorobách a zánětech ledvin a močových cest či při "vodnatelnosti", pro snížení hladinu cholesterolu. Užívala se při zánětu kostí, při odvápnění kostí.

Bukvice lékařská

Působí údajně protiastmaticky, kancerostaticky a užívala se při poruchách trávicího ústrojí se zanícenou a překrvenou sliznicí, při poruchách CNS a bakteriálních zánětech.

Kontakt

Mgr. Daniela Dostálová
67401 Třebíč

Nabídka spolupráce

Nabízíme Vám členství v klubu zdraví firmy Energy. Výhodami jsou výrazné slevy produktů firmy Energy, pravidelné zasílání časopisu Vitae s radami a zkušenostmi spolupraujících lékařů a terapeutů. Podmínou je vyplnění FORMULÁŘE a výběr preparátu v hodnotě min 400Kč. Cena poštovného je u registrace 50,-Kč.

VSTUPTE DO E-SHOPU ENERGY!

 

-